To jest początek artykułu.
Proboszczowie w służbie ludziom: apel biskupa Balcerka o dobroć i empatię

W Poznaniu, w święto patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianneya, biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek zwrócił się do księży z ważnym przesłaniem. Podczas spotkania 4 sierpnia, bp Balcerek podkreślił, że proboszczowie nie powinni traktować swojej posługi jak zwykłej pracy urzędniczej, ale jako misję pełną miłości i empatii.
"Ludzie są udręczeni i bardzo potrzebują dobroci, nie urzędniczego potraktowania" - mówił bp Balcerek, zwracając uwagę na trudne czasy, w jakich przyszło nam żyć. W obliczu pandemii, kryzysów społecznych i ekonomicznych, parafianie szczególnie potrzebują wsparcia duchowego i emocjonalnego.
Biskup Balcerek przypomniał, że proboszczowie są nie tylko duszpasterzami, ale także przyjaciółmi, doradcami i opiekunami. Ich zadaniem jest nie tylko sprawowanie sakramentów, ale także budowanie wspólnoty parafialnej opartej na wzajemnym zrozumieniu i miłości.
"Nie bądźmy urzędnikami, ale braćmi i siostrami dla naszych parafian" - apelował bp Balcerek, zachęcając księży do otwartości, cierpliwości i gotowości do słuchania. Wskazał, że w dzisiejszych czasach ludzie szczególnie potrzebują bliskości i wsparcia, a nie surowego traktowania i formalizmu.
Spotkanie proboszczów w Poznaniu było okazją do refleksji nad rolą duszpasterzy w parafii. Bp Balcerek przypomniał, że każdy ksiądz jest powołany do bycia świadkiem miłości Chrystusa, a nie tylko wykonawcą obowiązków urzędowych.
W obliczu wyzwań, przed którymi stoi współczesny Kościół, apel biskupa Balcerka o dobroć i empatię w posłudze duszpasterskiej jest szczególnie ważny. Wskazuje on na potrzebę powrotu do korzeni chrześcijaństwa, gdzie miłość i służba bliźniemu są fundamentem wiary.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.