To jest początek artykułu.
PE określił aborcję jako "Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem" - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki

W ostatnich dniach Parlament Europejski (PE) przyjął rezolucję, w której wyraził poparcie dla prawa do aborcji w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Decyzja ta wywołała liczne kontrowersje i reakcje ze strony przedstawicieli różnych środowisk, w tym Kościoła katolickiego.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (KEP), abp Stanisław Gądecki, skrytykował stanowisko PE, określając je jako "przeradzanie się kultury życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE, w kulturę śmierci i wykluczenia." W swoim oświadczeniu abp Gądecki podkreślił, że "ideologia bierze górę nad rozumem," co jego zdaniem jest sprzeczne z wartościami, na których opierała się Unia Europejska.
Krytyka ze strony abp. Gądeckiego dotyczyła również braku uwzględnienia w rezolucji PE prawa do życia nienarodzonych dzieci. "Nie można mówić o prawach człowieka, pomijając najbardziej bezbronnych i najsłabszych," stwierdził hierarcha.
Rezolucja PE w sprawie aborcji spotkała się z różnymi reakcjami wśród polityków i obywateli. Zwolennicy prawa do aborcji podkreślali znaczenie autonomii kobiet i ich prawa do decydowania o własnym ciele. Przeciwnicy natomiast zwracali uwagę na prawo do życia nienarodzonych dzieci i konieczność ochrony najmłodszych.
Dyskusja na temat aborcji w kontekście wartości europejskich jest złożona i wielowymiarowa. Wymaga ona głębokiej refleksji nad tym, jakie wartości chcemy promować i jakie dziedzictwo chcemy przekazać przyszłym pokoleniom.
W obliczu tych kontrowersji, ważne jest, aby prowadzić dialog oparty na szacunku i poszukiwaniu wspólnych rozwiązań. Konieczne jest również uwzględnienie różnych perspektyw i doświadczeń, aby znaleźć sposób na ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.