To jest początek artykułu.
Zmarł Ks. Prof. Andrzej Maryniarczyk – Wybitny Filozof i Metafizyk

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł ks. prof. Andrzej Maryniarczyk SDB – wybitny filozof, metafizyk i wykładowca akademicki. Był on wieloletnim kierownikiem Katedry Metafizyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, współtwórcą Powszechnej Encyklopedii Filozofii oraz uczniem o. prof. Mieczysława Krąpca OP.
Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk urodził się w 1950 roku w Witowie koło Zakopanego. Jego życie i działalność naukowa były ściśle związane z filozofią chrześcijańską i metafizyką, której poświęcił wiele lat pracy badawczej i dydaktycznej. Jako wykładowca KUL, ks. Maryniarczyk wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się myśli filozoficznej w Polsce i za granicą.
Jednym z najważniejszych osiągnięć ks. Maryniarczyka było współtworzenie Powszechnej Encyklopedii Filozofii, która stała się ważnym źródłem wiedzy filozoficznej dla studentów, naukowców i miłośników filozofii. Jego prace naukowe, publikacje i wykłady przyczyniły się do rozwoju i popularyzacji filozofii chrześcijańskiej w Polsce.
Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk był również aktywnym uczestnikiem życia naukowego i duchowego. Jego zaangażowanie w działalność duszpasterską i społeczną było wyrazem głębokiej wiary i troski o dobro wspólne. Jego śmierć jest wielką stratą dla środowiska akademickiego, filozoficznego i kościelnego.
26 stycznia 2021 roku ks. prof. Andrzej Maryniarczyk obchodziłby 71. urodziny. Jego życie i działalność pozostaną w pamięci jako przykład oddania dla nauki, wiary i służby bliźnim. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w dniu [data], a uroczystości pogrzebowe będą okazją do oddania hołdu wybitnemu filozofowi i metafizykowi.
Śmierć ks. prof. Andrzeja Maryniarczyka jest również wezwaniem do refleksji nad dziedzictwem, które pozostawił po sobie. Jego prace naukowe, publikacje i dorobek dydaktyczny stanowią trwały wkład w rozwój filozofii chrześcijańskiej i metafizyki. Jego pamięć będzie inspirować kolejne pokolenia filozofów i myślicieli, którzy będą kontynuować jego dzieło i rozwijać naukę o bycie i rzeczywistości.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.