To jest początek artykułu.
Arcybiskup Kupny do księży: Jesteśmy szafarzami świętych tajemnic, a nie ich właścicielami

W sobotę rano, arcybiskup Józef Kupny przewodniczył Mszy św. we wrocławskiej katedrze, podczas której zwrócił się do księży z ważnym przesłaniem. "Po to przyjęliśmy święcenia kapłańskie, by dawać ludziom Chrystusa," powiedział arcybiskup. "Jesteśmy szafarzami świętych tajemnic, a nie ich właścicielami."
W swojej homilii, arcybiskup Kupny podkreślił, że kapłaństwo nie jest prywatną sprawą księży, ale służbą dla całego Kościoła i wiernych. "Nie możemy traktować świętych tajemnic jako naszej własności," powiedział hierarcha. "Jesteśmy powołani do tego, aby służyć innym i dzielić się z nimi darem Chrystusa."
Arcybiskup Kupny zachęcił księży do głębokiej refleksji nad swoim powołaniem i do ciągłego duchowego rozwoju. "Musimy pamiętać, że nasze kapłaństwo jest darem, który otrzymaliśmy od Boga, aby służyć innym," powiedział. "To wymaga od nas nieustannego nawracania się i otwierania na działanie Ducha Świętego."
Podczas Mszy św., arcybiskup Kupny poświęcił oleje krzyżma, katechumenów i chorych. Obrzęd ten ma na celu przygotowanie wiernych do przyjęcia sakramentów i jest ważnym elementem życia sakramentalnego Kościoła.
Przesłanie arcybiskupa Kupnego do księży jest wezwaniem do głębokiego zaangażowania w służbę duszpasterską i do traktowania kapłaństwa jako daru, który należy dzielić się z innymi. "Nie możemy zatrzymywać Chrystusa dla siebie," powiedział hierarcha. "Jesteśmy powołani do tego, aby być szafarzami Jego tajemnic i dzielić się nimi z wiernymi."
Podsumowując: W sobotę rano, arcybiskup Józef Kupny przewodniczył Mszy św. we wrocławskiej katedrze, podczas której zwrócił się do księży z ważnym przesłaniem. Hierarcha podkreślił, że kapłaństwo jest służbą dla całego Kościoła i wiernych, a nie prywatną sprawą księży. "Jesteśmy szafarzami świętych tajemnic, a nie ich właścicielami," powiedział arcybiskup Kupny. Przesłanie to jest wezwaniem do głębokiego zaangażowania w służbę duszpasterską i do traktowania kapłaństwa jako daru, który należy dzielić się z innymi.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.