To jest początek artykułu.
Śluby w Reformowanym Kościele Katolickim bez skutków cywilno-prawnych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat, w którym wyjaśnia, że śluby zawierane w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych.
Reformowany Kościół Katolicki, który został zarejestrowany w Polsce, dopuszcza możliwość zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci. Jednakże, zgodnie z obowiązującym prawem, takie małżeństwa nie są uznawane za ważne w świetle prawa cywilnego.
"Związki małżeńskie zawarte w Reformowanym Kościele Katolickim nie wywołują żadnych skutków cywilno-prawnych" - podkreśla Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w swoim komunikacie.
W Polsce obowiązuje ustawa o aktach stanu cywilnego, która jednoznacznie określa, że małżeństwo może być zawarte wyłącznie między kobietą i mężczyzną. Związki małżeńskie zawierane w innych Kościołach lub związkach wyznaniowych, które nie są zgodne z tymi przepisami, nie są uznawane za ważne w świetle prawa cywilnego.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznacza, że Reformowany Kościół Katolicki, mimo swojej rejestracji, nie ma prawa do udzielania ślubów, które miałyby skutki cywilno-prawne. "Wszystkie małżeństwa zawierane w Polsce muszą być zgodne z obowiązującym prawem i nie mogą naruszać podstawowych zasad prawa rodzinnego" - mówi rzecznik ministerstwa.
Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest ważnym przypomnieniem o obowiązujących przepisach prawnych dotyczących małżeństw i związków partnerskich w Polsce. Podkreśla on, że żadne Kościoły lub związki wyznaniowe nie mogą naruszać podstawowych zasad prawa rodzinnego i cywilnego.
Sprawa Reformowanego Kościoła Katolickiego i jego ślubów jest również okazją do dyskusji na temat granic wolności religijnej i prawa do zawierania małżeństw w Polsce. To ważne zagadnienie, które wymaga dalszej debaty publicznej i prawnej.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.