To jest początek artykułu.
Kardynał Nycz o Wielkim Apelu Papieża Franciszka w Auschwitz

W ostatnich dniach papież Franciszek odwiedził Auschwitz, by oddać hołd ofiarom nazistowskiego obozu zagłady. Jego wizyta była nie tylko aktem pamięci, ale również głębokim wezwaniem do refleksji nad przeszłością i przyszłością ludzkości. Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, podkreślił znaczenie tego wydarzenia i wyraził swoje wrażenia po papieskiej modlitwie w milczeniu.
"Mnie osobiście, ta cisza powiedziała bardzo dużo" - powiedział kardynał Nycz po zakończeniu papieskiej modlitwy w milczeniu. "To było zachowanie, jakie powinno towarzyszyć temu miejscu i bardzo się cieszę, że takie właśnie przesłanie popłynęło dzisiaj do świata z Auschwitz."
Modlitwa w milczeniu była wyrazem głębokiego szacunku i refleksji papieża Franciszka nad tragedią, która miała miejsce w Auschwitz. Była to również okazja do przypomnienia sobie o potrzebie zachowania pamięci o ofiarach i przeciwstawienia się wszelkim formom nienawiści i przemocy.
Kardynał Nycz zwrócił uwagę na to, że papieska wizyta w Auschwitz była nie tylko aktem pamięci, ale również wezwaniem do odnowy moralnej i duchowej. "To jest wielki apel do świata, abyśmy pamiętali o tych, którzy cierpieli i zginęli, i abyśmy budowali przyszłość na zasadach miłości, szacunku i pojednania" - powiedział kardynał.
Wizyta papieża Franciszka w Auschwitz była również okazją do podkreślenia roli Kościoła w procesie pojednania i budowania pokoju. Kardynał Nycz zaznaczył, że Kościół ma obowiązek przypominać o potrzebie przebaczenia i dialogu między narodami. "To jest nasza misja, abyśmy byli znakiem nadziei i pojednania w świecie pełnym konfliktów i nienawiści" - powiedział kardynał.
Modlitwa w milczeniu papieża Franciszka w Auschwitz była wyrazem głębokiego przesłania, które dotykało istoty ludzkiej godności i potrzeby budowania lepszego świata. Kardynał Nycz podkreślił, że to wydarzenie pozostanie w pamięci jako symbol nadziei i wezwanie do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za przyszłość.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.