To jest początek artykułu.
Episkopat wspiera akcję „Zapal Światło Wolności” w rocznicę stanu wojennego

Konferencja Episkopatu Polski (KEP) wyraziła wsparcie dla inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) pod nazwą „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie ofiar stanu wojennego wprowadzonego w Polsce 13 grudnia 1981 roku.
Kampania społeczna „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu św. Jana Pawła II, który w 1982 roku, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zapalił świecę w oknie Pałacu Apostolskiego na znak solidarności z Polakami.
Episkopat Polski zachęca wiernych do udziału w tej inicjatywie, aby w ten sposób oddać hołd ofiarom stanu wojennego i przypomnieć o dramatycznych wydarzeniach z tamtego okresu.
Akcja „Zapal Światło Wolności” ma na celu nie tylko upamiętnienie przeszłości, ale także budowanie świadomości historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodych pokoleń.
W ramach kampanii, wierni są zachęcani do zapalenia świec w oknach swoich domów 13 grudnia o godzinie 19:30, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Episkopat Polski podkreśla, że pamięć o ofiarach stanu wojennego jest ważnym elementem tożsamości narodowej i powinna być kultywowana przez kolejne pokolenia Polaków.
Wsparcie Episkopatu dla akcji „Zapal Światło Wolności” jest wyrazem troski o zachowanie pamięci historycznej i budowanie jedności narodowej wokół wspólnych wartości.
Inicjatywa IPN, wspierana przez KEP, jest ważnym przypomnieniem o dramatycznych wydarzeniach z przeszłości i o tym, jak ważna jest wolność i demokracja w życiu społecznym i politycznym.
Udział w akcji „Zapal Światło Wolności” jest okazją do refleksji nad historią, ale także do zastanowienia się nad tym, jakie wartości chcemy przekazać przyszłym pokoleniom.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.