To jest początek artykułu.
Rosyjscy Biskupi Katoliccy na Pielgrzymce w Lourdes

W związku z 10-leciem istnienia rosyjskich diecezji katolickich, biskupi z Rosji odbyli pielgrzymkę do Lourdes we Francji. To symboliczne wydarzenie miało na celu uczczenie 11 lutego 2002 roku, kiedy to papież Jan Paweł II ustanowił cztery regularne diecezje katolickie na terenie Federacji Rosyjskiej.
Pielgrzymka do Lourdes, jednego z najważniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, była okazją do refleksji nad historią i rozwojem Kościoła katolickiego w Rosji. Biskupi z diecezji Matki Bożej w Moskwie, św. Klemensa w Saratowie, Przemienienia Pańskiego w Nowosybirsku i św. Józefa w Irkucku spotkali się, aby wspólnie modlić się i dziękować za 10 lat istnienia swoich wspólnot.
Lourdes, miejsce objawień Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous, jest symbolem nadziei i uzdrowienia dla wielu wiernych z całego świata. Rosyjscy biskupi katoliccy wybrali to miejsce, aby podkreślić znaczenie Maryi w życiu Kościoła i w ich własnej duchowości.
Pielgrzymka do Lourdes była również okazją do spotkania z przedstawicielami innych Kościołów lokalnych i międzynarodowych. Biskupi z Rosji mieli możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy w celu wzmocnienia swoich wspólnot i realizacji misji ewangelizacyjnej.
W trakcie pielgrzymki, biskupi odprawili msze święte, uczestniczyli w nabożeństwach i procesjach, a także spotkali się z miejscowymi wiernymi i duchowieństwem. Była to szansa na umocnienie więzi między Kościołem rosyjskim a Kościołem powszechnym.
10-lecie istnienia rosyjskich diecezji katolickich jest ważnym kamieniem milowym w historii Kościoła w tym kraju. W ciągu ostatniej dekady, wspólnoty katolickie w Rosji rozwijały się, mimo licznych wyzwań i trudności, jakie napotykały w kraju o dominującej tradycji prawosławnej.
Pielgrzymka do Lourdes jest wyrazem nadziei i determinacji rosyjskich biskupów katolickich w dalszym budowaniu Kościoła w Rosji. Jest to również przypomnienie o znaczeniu jedności i współpracy między różnymi Kościołami lokalnymi i międzynarodowymi.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.